سوال خواننده: چه چیزی هنگام لباس پوشیدن به شما انگیزه می دهد؟

اوایل این هفته، با پیش بینی بارش باران و حداکثر 65 از خواب بیدار شدم.

عالیفکر کردم، همانطور که به کمد لباسم نگاه می‌کردم، غرغر می‌کردم که امسال بهار «نیویورک را رد کرد». خیلی خوب است که من وقتی صحبت از کمد لباسم می شود آدم معطلی هستم و هنوز لباس های هوای سردم را با لباس های هوای گرم عوض نکرده بودم (شاید ماه آینده به آن بپردازم؟).

با جاسوسی از گزینه های آستین بلندم، یک یقه یقه اسکی مشکی با شانه های برش دار، شلوار جین گیره دار، یک جفت خزنده روی پاهایم و یک کت ترنچ با کمربند بسته انتخاب کردم.

با نگاه کردن به آینه، از چیزی که دیدم خوشم آمد… جدای از چتری که در دستم بود. یک پوند شامپو خشکی که روی موهایم ریخته بودم، حتی بیشتر در تارهای چرب من جذب شده بود و لباس کار می کرد. به هم کشیده نگاه کردم، شیک زوج.

با عینک آفتابی، نگاه من به عنوان “شیک ناشناس” خوانده می شود. مانند یک زن، تصمیم گرفتم که از اوپر وست ساید در دهه 1970 در راه بود تا با معشوقش در مرکز شهر ملاقات کند.

من به سرعت این را در استوری های اینستاگرام پست کردم زیرا نشان دادن لباسی که دوست دارم در حالی که رفتار می کنم انگار واقعاً مربوط به سلفی نیست، تقاطع آنلاینی است که می خواهم همیشه در آن زندگی کنم. (اینستاگرام! از سال 2010 ما را به طور تصاعدی مردمی وحشتناک تر کرده است!)

«ترنچ کت: چک کنید. عینک آفتابی: چک کنید. یقه یقه: چک کن.» روی صفحه خط زدم. و بعد شوخی کردم که انگار در دهه 70 با هم رابطه داشته ام.

درست بعد از زدن send، من با دژاوو برخورد کردم.

فرآیند فکر: حتما قبلاً شوخی کرده بودم. من باید مثل یک زناکار دهه 1970 لباس بپوشم. من باید پسندیدن لباس پوشیدن مثل یک زناکار دهه 1970

از آنجا تعجب کردم، آیا این برای کسی جز من خنده دار است؟ آیا این اصلا منطقی است؟ آیا کسی جز من به لباس من نگاه می‌کند و به چیز دیگری فکر می‌کند غیر از اینکه “او باهوش است که کت ترنچ بپوشد، زیرا قرار است باران ببارد”؟

احتمالا نه.

من می خواهم فکر کنم همه ما این ایده ها را در مورد “معنی یک لباس” در سر داریم.

اینکه همه ما گاهی به سبک خودمان پشتوانه ای می دهیم. اینکه همه ما از ارجاعات خلاقانه در کمد لباسمان الهام گرفته ایم، مهم نیست که چقدر تصادفی به نظر می رسند.

مثالی دیگر: هر زمان که به خود زحمت می دهم موهایم را دراز بکشم (و با بلندی موهایم این روزها، راه طولانی واقعا لوووونگ من مانند ملانیا ترامپ احساس می‌کنم که به نظر می‌رسد نقش رسمی‌اش بیشتر شامل حضور نادر با موهایی هنرمندانه و فوق‌العاده براق است.

نمونه دیگری که احساس می کنم از یک لباس الهام گرفته ام؟ وقتی شلوار لی مشکی می پوشم و هودی مشکی مورد علاقه ام با کلاه توپی. می دانم احمقانه است، اما نمی توانم کمک اما احساس می کنم مانند یک گربه سارق در یک فیلم در راه دزدی است.

روز دیگر، من یک پوسته ترمه را با یک تی شرت ست کردم و بلافاصله در آخرین قسمت از سریال احساس ریچل گرین کردم. دوستان، یک مرجع بسیار خاص که من به چند دوست در مورد آن پیامک دادم تا ببینم آیا آنها می دانند که من در مورد چه چیزی صحبت می کنم. آنها این کار را نکردند.

دوست دختر ریچل گرین دوستان به سبک مگان کالینز
من و ریچل گرین، دوقلو شدیم!

اما واقعاً موضوع این نیست. یا، شاید، این دقیقاً نکته است. من نمی خواهم از خانه ام بیرون بروم و انگار لباس پوشیده ام. این بازی cosplay نیست. این سبک شخصی من است، با ارجاعاتی که از هر کجا و همه جا گرفته شده است.

جالبه؛ این هرگز لباس‌هایی نیست که احساس می‌کنم به من احساس خوبی می‌دهد. اینطور نیست، «اوه، سر تا پا گریژ. چقدر سرگرم کننده است، من شبیه قدم زدن در Lexapro هستم.

نه، لباس‌های تنبل و جمع و جور، نگاه‌های نه چندان متفکرانه‌ای که صرفاً مرا از در بیرون می‌کشند – آنها هرگز مرا در وضعیت ذهنی جدیدی قرار نمی‌دهند. آنها هرگز به من این احساس را نمی دهند که دارم نقش یک شخصیت را بازی می کنم، یا اینکه یک راز سرگرم کننده و جذاب دارم.

بنابراین تصمیم گرفتم که فکر کنم هدفم همین است. من لباس را دوست ندارم، اما من احساس حمل و نقل توسط لباس های شما را دوست دارم. برای اینکه احساس کنید به جایی شیک و پر زرق و برق می روید، حتی (مخصوصا؟) اگر تازه به سر کار می روید. برای مقایسه غیر طعنه آمیز موهای خود با موهای یک زن با یک آرایشگر تمام وقت در کارکنان.

استایل می تواند به ما احساس خیلی زیادی را بدهد. چرا نمی خواهد آیا می‌خواهیم این احساس را به ما بدهد که نسخه‌ای جالب‌تر، پر زرق و برق‌تر و حتی خطرناک‌تر از خودمان هستیم؟

به من بگو:

هنگام لباس پوشیدن چه چیزی به شما الهام می بخشد؟

اجازه دهید دوست دختر سبک برای شما خرید کند