5 عادت سالم برای داشتن تصویر بدنی مثبت

چگونه یک تصویر بدن سالم ایجاد کنیم

همه‌گیری و قرنطینه متعاقب آن، وضعیت عادی را تغییر داده است. این باعث شده است که بسیاری از ما کارهای زیادی را انجام دهیم هرگز تصور کرده اند. کارهایی مانند پختن نان یا انجام حرکات فشاری در اتاق نشیمن. یا، نفس نفس زدن، فقط بنشینید و فکر کنید. آ مقدار زیادی

ارائه شده توسط rhone

اگر چه آن زمان برای فکر کردن می تواند بسیار مفید باشد (خلاقیت! خود انعکاس!)، همچنین می تواند برخی از آشغال های عاطفی را که در مغز ما گیر کرده است، ایجاد کند. و برای کارگران غیر خط مقدم که زندگی WFH را دارند، جای زیادی برای پنهان شدن وجود ندارد.

ممکن است متوجه شوید که آشغال های عاطفی شما بر احساس شما نسبت به بدنتان متمرکز است.

در حال حاضر، احتمالاً چند قدم از انباری فاصله دارید. شاید برای پایان دادن به روز، به یک روال تقریباً یک ساله مشروب الکلی بچسبانید. شاید هنوز یک برنامه تمرینی در خانه را پیدا نکرده باشید.

نتیجه؟ بدن شما متفاوت از قبل به نظر می رسد. و هر چند وقت یکبار خودت را می یابی که در مورد آن به شدت اعتراض می کنی.

بگذارید شما را با مفهوم تصویر بدن آشنا کنم.

تصویر بدن شکل و اندازه عینی بدن شما نیست. این تفسیر ذهنی شما از آن است.

تصویر بدن شما بسته به آنچه که دارید می تواند مثبت یا منفی باشد فکر ظاهر بدن شما و احساس شما نسبت به آن

به شما نگاه می کنم، بچه هایی که هر بار که در آینه حمام یک نگاه اجمالی به گوشت می بینید، خود را مورد سرزنش ذهنی قرار می دهند.

این نوع ناامنی ها اغلب به صورت پنهانی در افکار و اعمال دیگر تعبیه می شوند. از رد شدن از روندی که هستید مطمئن قسمتی از بدن شما را برجسته می کند که ترجیح می دهید آن را پنهان کنید، به حذف یک وعده غذایی زمانی که تمرین را از دست می دهید.

الگوهای منفی شما ممکن است جدید نباشند، اما عزیزم اکنون می توانید آنها را ببینید. این کاری است که تمام آن فواصل زمانی خالی بین جلسات زوم با شما انجام می دهند.

روبه‌رو شدن با افکار نامطلوب تصویر بدن، به‌ویژه آن‌هایی که ممکن است وقتی هر روز به باشگاه می‌رفتید، یا مشغول یک تقویم اجتماعی کامل هستید، متوجه آن نشده‌اید، مطمئناً می‌تواند احساس ناراحتی کند.

اما این بیماری همه گیر را بهترین زمان برای ملاقات با مشکلات مربوط به تصویر بدنی در جایی که در آن هستند، در نظر بگیرید و یاد بگیرید افکار و الگوهایی را که شما را بدبخت می کنند بشکنید.

من با مت براناگان، معلم، مربی و مدیر مؤسسه هافمن در کالیفرنیا در مورد چگونگی پرورش تصویر بدنی سالم و مثبت صحبت کردم.

افراد مشهوری مانند بیبر و کیتی پری از خلوت‌های یک هفته‌ای هافمن که بر رشد معنوی و عاطفی متمرکز شده بود ابراز خوشحالی کردند. (با نام مستعار، برای یک آماده شوید شدید، قوی تجربه)، فرآیندی که از آن زمان در طول همه گیری به صورت مجازی حرکت کرده است.

پنج روشی که می توانید برای ایجاد تصویر بدنی سالم کار کنید را بخوانید:

چگونه یک تصویر بدن سالم ایجاد کنیم

1. صدای درونی شما در مورد تصویر بدنتان با شما صحبت می کند. بهش گوش کن.

براناگان افزایشی را در مردانی که در طول کووید به هافمن می‌رفتند، مشاهده کرده است – بسیاری از آنها نگران احساس سلامت جسمانی خود هستند.

«کندی [of life] براناگان می گوید، صدای درونی خود را در مورد ارزش خود، هیکل یا هیکلشان برجسته کرده است. به خصوص افرادی که آنقدر خود را مشغول کرده بودند که قبلاً می توانستند آن صدا را نادیده بگیرند.»

به‌جای درگیر شدن با صدا، ساده‌تر به نظر می‌رسد که آن را خاموش کنید – با کار، با غذا، با الکل.

احساسی که نسبت به بدن خود دارید، ارتباط زیادی با صدای درونی شما دارد. اگر به نظر یک منتقد تند به نظر می رسد، قابل درک است که ممکن است بخواهید آن را نادیده بگیرید!

اما چه زمانی نادیده گرفتن هر چیزی به مشکل کمک کرده است؟

خط پایین؟ قبل از اینکه بتوانید فکر کنید نوع افکاری که در مورد بدن خود دارید، ابتدا باید افکار ناخوشایند موجود در آنجا را بپذیرید.

چگونه یک تصویر بدن سالم ایجاد کنیم

2. چک این روزانه را شروع کنید.

شفقت و مراقبت از خود دو تا از مهم ترین راه هایی هستند که می توانید تصویری سالم از بدن ایجاد کنید.

در اینجا یک آزمایش وجود دارد که باید امتحان کنید: شروع به گوش دادن به صدای درونی خود بدون لزوما کنید باور کردن چیزی که می گوید

به هر حال، شما واقعا نمی توانید افکار خود را کنترل کنید. فقط به خاطر تو فکر چیزی به این معنی نیست که درست است بله، حتی زمانی که از مغز خود شما می آید!

Tl;dr: صدای درونی ما ممکن است به ما غذا بدهد دروغ های مستقیم و زمان افشای آنها فرا رسیده است.

کار با صحبت کردن با خودتان شروع می شود.

بله با خودت صحبت کن صبح از خود بپرسید کجا هستید؟ در مؤسسه هافمن، معلمانی مانند براناگان این خط پرسش را به چهار “خود” تقسیم می کنند: احساسی، فکری، جسمی و معنوی.

بررسی با خودتان با چند سوال ساده شروع می شود. از چهار خود (که در هافمن آن را “چهارگانه” می نامند) به عنوان یک راهنما استفاده کنید:

 • چه احساساتی دارم؟ (خود احساسی)
 • چه افکاری دارم (خود فکری)
 • چه حسی در بدنم احساس می کنم؟ (خود بدن)
 • احساس می کنم به چه چیزی متصل هستم؟ (خود معنوی)

می توانید به این سؤالات فکر کنید یا می توانید پاسخ ها را بنویسید.

و BTW، اگر به نظر می رسد، “خوب … آیا این کار را درست انجام می دهم؟”، پاسخ مثبت است!

این فرآیند می تواند برای هر کسی که عادت به کاهش سرعت و راحت شدن با افکار و احساسات خود ندارد، “وو وو” باشد، اما هیچ راه اشتباهی برای انجام آن وجود ندارد.

هنوز احساس می کنم، خوب، عجیب و غریب در مورد آن؟ سعی کنید چک‌این لایو اینستاگرام هافمن را تنظیم کنید تا از طریق تمرین راهنمایی شوید.

چگونه یک تصویر بدن سالم ایجاد کنیم

3.به جای نادیده گرفتن بدن خود به آن توجه کنید.

براناگان می گوید: «برای بیشتر مردان، بدن بیشتر یک رگ در نظر گرفته می شود. «شاید تا حدودی از نیازهای آن آگاه باشید، اما… واقعاً به آن گوش ندهید. از این الگوهای قدیمی ماچیسم پیروی می کند: آیا زخمی شده ای؟ اگر نه، آن را بمکید. اما اگر بدن خود را نادیده بگیریم، دیگر اعضای خود را ساکت کرده ایم.»

قدردانی از آنچه بدن شما می تواند انجام دهد همین الان پایه ای قوی برای یک تصویر بدنی واقعا سالم ایجاد می کند.

به جای فکر کردن فقط در مورد کیسه شکم یا ساق پاهایتان که از حجیم شدن خودداری می کنند، به این فکر خواهید کرد که چگونه مغز شما به شما اجازه می دهد بنشینید، بایستید و حرکت کنید. چگونه آن گوساله‌ها، هر چند کوچک، شما را از پله‌ها بالا می‌برند تا وضعیت نوزاد خوابتان را بررسی کنید.

نه برای به دست آوردن همه خودیاری، Oprah-y بر تو، اما لعنتی داغ، بدن گوساله‌دار و لاغر تو معجزه است!

چگونه یک تصویر بدن سالم ایجاد کنیم

4. شفقت به خود را امتحان کنید.

براناگان می‌گوید: «بیشتر مردم می‌دانند چگونه نسبت به دیگران دلسوزی نشان دهند. “این بدان معنا نیست که آنها می دانند چگونه به خود دلسوزی نشان دهند.”

به این فکر کنید که بعد از یک هفته وعده های غذایی زیاد یا یک دسر اضافی چگونه با خودتان صحبت می کنید. اکنون به این فکر کنید که چگونه با کسی که دوستش دارید که در همان قایق است صحبت می کنید.

… آیا به همسر یا دوست دخترتان می گویید که او فردی بداخلاق و بدون کنترل است؟

ممم، مشکل نه پس چرا به خودت میگی؟

هافمن از کار دکتر کریستین نف، متخصص دلسوزی به خود استفاده می کند. او آن را به سه عنصر تقسیم می کند:

 1. خود مهربانی: چگونه می توانم با من خوب باشم؟
  • من می‌گویم: وقتی فکر می‌کنید «نمی‌توانم خودم را در مورد غذاهای ناسالم کنترل کنم»، این جمله را دنبال کنید: «اشکالی ندارد که چنین احساسی داشته باشید».
 2. انسانیت مشترک: این احساس چگونه مرا با دیگران مرتبط می کند؟
  • من می گویم: تو دانستن تو تنها نیستی به مواقعی فکر کنید که یکی از دوستان ناراحتی های مشابهی را برای شما ابراز کرده است.
 3. ذهن آگاهی: چگونه می توانم خودم را بدون قضاوت مشاهده کنم؟
  • من می گویم: تو روی مبل نشسته ای و تلویزیون تماشا می کنی. با وجود اینکه تازه شام ​​خورده اید، میل به خوردن میان وعده دارید. به جای اینکه بر اساس فکر عمل کنید، به آن گوش دهید. من می بینم که یک میان وعده می خواهم، حتی اگر گرسنه نیستم. هنوز لازم نیست چیزی را تغییر دهید – فقط توجه کنید.

مهمترین؟ از قسمتی که به خود می گویید مکنده هستید بگذرید و مستقیماً به قسمت خوب آن بروید.

البته، این ممکن است مانند یک سوال بزرگ به نظر برسد – و سخت است! – اما همچنین می تواند کوچک شروع شود.

ما ممکن است قبلاً به نحوی دلسوزی به خود نشان دهیم. این کمک می کند که آگاه باشید که دارید آن را انجام می دهید.

خودتان را به خاطر وعده غذایی سالمی که امروز صبح خوردید یا پیاده روی که امروز بعدازظهر انجام دادید قدردانی کنید. شاید بعد از یک جلسه طولانی زوم از رایانه شما بلند شود و نه بلافاصله روی گوشی شما می پرد تا توییتر را اسکرول کنید.

با دادن اعتبار برای تصمیم گیری های خوب، خسیس نباشید.

چگونه یک تصویر بدن سالم ایجاد کنیم

5. آگاهی از تصویر بدن شما خوب است. عمل بهتر است.

آگاه بودن از این که افکار لنگ تلاش می کنند مانع ایجاد یک رابطه سالم با بدن شما شوند، خوب است.

اما این تمام تصویر نیست.

همانطور که براناگان می گوید، بسیاری از مردم می دانند دقیقا چه چیزی آنها را از تصویر بدنی مثبت باز می دارد. این بدان معنا نیست که آنها آن را تغییر می دهند.

این ممکن است مخصوصاً در دوران قرنطینه صادق باشد، جایی که اختلالات در زندگی روزمره باعث توقف عادت‌های سالمی شده است که به شما کمک می‌کند احساس خوبی نسبت به بدن خود داشته باشید. مانند دسترسی محدود به سالن بدنسازی (اما دسترسی نامحدود به نوار مجهزی که یخچال خود را می‌نامید).

براناگان به دو مسئله رایج اشاره می کند: مصرف الکل و عدم تحرک. شما آنها را می شناسید. شما آنها را دیده اید شاید شما حتی آنها را از طریق کتاب مقدس می شناسید.

واقعا چه چیز بدی است؟ آن‌ها می‌توانند در ایجاد یک تصویر بدنی نامطلوب نقش داشته باشند، و نتیجه یک تصویر بدن ناخواسته باشد.

وقتی بیش از حد نوشیدنی می نوشید و بدن خود را به اندازه کافی حرکت نمی دهید، ممکن است نسبت به بدن خود احساس بدی داشته باشید. و هنگامی که نسبت به بدن خود احساس بدی دارید، می توانید بیش از حد بنوشید و بدن خود را حرکت ندهید.

شاید شما هم قبلاً این را بدانید.

عادات بدنی ناسالم شما هر چه که باشد، همه ما می توانیم از کمی تجدید نظر در مورد چگونگی بهتر شدن بهره مند شویم. معامله با آنها از نظر احساسی

براناگان می‌گوید: «چیزی که من با آن مواجه هستم کمبود خلاقیت در چگونگی غلبه بر آن الگوها است.

“بعضی از مردم، اگر نمی توانند روال عادی خود را انجام دهند، دست های خود را بالا می اندازند و برخی از سطوح از آنچه می توانند برای بدن خود انجام دهند، کنار می گذارند.”

این ممکن است جایی باشد که پشتیبانی خارجی می تواند مفید باشد. یک مربی استخدام کنید تا شما را در قبال یک روال تناسب اندام مسئول نگه دارد، یک متخصص تغذیه به شما کمک کند تا رابطه خود را با غذا مرور کنید، یا یک درمانگر را در نظر بگیرید که به شما کمک کند الگوهای ذهنی را که مانع شما می شوند کنار بگذارید. یا جهنم، هر سه.

براناگان می‌گوید: «بسیاری از مردان این ایده را قبول دارند که «اگر من فقط سخت‌تر کار کنم و سخت‌تر تلاش کنم، می‌توانم این مشکل را برطرف کنم».

برای افرادی که پشت سر هستند بلندتر گفتن: لازم نیست خودت همه چیز را درست کنی

خط پایین؟ وقتی نوبت به ایجاد تصویر بدنی سالم می رسد از درخواست کمک نترسید.

یک محیط جدید – همراه با استرس بیشتر، برنامه کاری مبهم و انزوا – برای همه ما سخت است.

می تواند به خود یادآوری کند که آنچه احساس می کنید – و نحوه مقابله با آن – پاسخی به تغییرات آسیب زا است. این خیلی چیزهاست که باید به تنهایی باهاش ​​کنار اومد!

به هر حال تصویر بدن شما فقط به بدن شما مربوط نمی شود، بلکه به نحوه شما نیز مربوط می شود فکر در مورد بدن شما و برای تغییر طرز فکر در مورد بدن خود، باید طرز فکر خود را در مورد خود تغییر دهید.

***

نوبت شماست!

به ما بگویید چگونه با خودگویی منفی برخورد می کنید و بهترین نکات خود را برای پرورش تصویر بدنی سالم به اشتراک بگذارید توییتر یا اینستاگرام