هوشمند سازی ساختمان به چه معناست؟

در کل خانه هوشمند علاوه بر تامین امنیت مالی با نصب دوربین و سنسورهای تشخیص افراد ناآشنا، امنیت جانی ساکنین را نیز تضمین می کند. در این خصوص تا اندازه ای توضیحاتی در بالا ارائه گردید؛ ولی در کل با هوشمند سازی خانه ها می شود به راحتی از هزینه های جانبی کاست و سیستم امنیتی یک ساختمان را هم بالا برد. علاوه بر اين، با استفاده از یک برنامهی کاربردی میتوان رنگ هر قطعه را به صورت مجزا طوری تنظیم کرد تا یک بازی از رنگ و نور ایجاد شود. یکی از تفاوت های اصلی خانه هوشمند با خانه معمولی در این است که تمام تجهیزات و وسایل در خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و توسط یک سیستم مرکزی کنترل می شوند. آینده جهان مکانی است که خانهها و ساختمان سازی هوشمند به دست رباتها و با کمک اینترنت اشیا انجام میشود. در این خانه ها با کنترل عملکرد لوازم برقی، باز و بسته بودن قفل ها و پنجره ها، سیستم های تهویه، نورپردازی و … مقایسه این دو خانه بر اساس مقایسه سیستم های گرمایشی و سرمایشی، عایق حرارتی، نورپردازی و راندمان وسایل برقی و در نهایت مدیریت مصرف آب می باشد. این تجهیزات هوشمند در مقایسه با لوازم خانگی معمولی قیمت بالاتری دارند اما در طولانی مدت با مصرف بهینه انرژی هزینه های ساختمان را کاهش سیستم هوشمند سازی خانه خواهند داد.

در این مقاله برخی پروتکل ها، استانداردها و فناوری های موجود در دسترس برای هوشمند سازی ساختمان بررسی شده است و به طور جامع چندین موضوع اصلی را برای اهداف مقایسه ای تجزیه و تحلیل می کند. آپا رنگ بندی و فرم این سازها قابل تغییر است؟ می توان به میزان قابل توجه در هزینه های قبوض صرفه جویی نمود. محصولات هوشمند قابل اتصال به اینترنت و تلفن همراه هستند و می توان بدون حضور در محل عملکرد آنها را تحت نظر قرار داد. نیروی به دست آمده همچنین میتواند در باتریهای ویژه پرده هوشمند ذخیره شود تا هر زمان که به آن نیاز دارید بتوانید از آن استفاده کنید. با مشاوران ما در رابطه با انتخاب بهترین روش، تجهیزات مورد نیاز و تمامی اطلاعات لازم از صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان تماس بگیرید. آنان با ابزاری که در اختیار دارند، به شکل امروزی و مدرن ساختمان ها را به جایی هوشمند تبدیل می نمایند. خانه هوشمند حاصل استفاده از تجهیزات نوین و مدرن ساخته شده بر اساس آخرین تکنولوژی روز دنیاست که تحولی نو در شکل زندگی بشر ایجاد نموده است. به این شکل شما می توانید هم خانه ای امن تر داشته باشید و هم این که مصارف تان را پایین بیاورید.

به عنوان یک قانون کلی بهتر است بدانید که کلیدهای هوشمند کمی حجیم تر از کلیدهای معمولی هستند. به عنوان مثال، میتوانید در برنامه کاربردی خانگی خود، لامپهای سالن را از لامپهای آشپزخانه مجزا کنید و در گروههای مختلفی قرار دهید تا هر وقت بخواهید همه چراغهای سالن را با هم روشن یا خاموش کنید. با استفاده از شبکه اینترنت انواع وسایل خانگی به یکدیگر متصل شده و می توانند داده های خود را با هم به اشتراک بگذارند. عوامل موثر در هزینه های هوشمند سازی خانه، بستگی به مسائل مختلفی دارد. حالا برای این کار نیاز به تجهیزات مختلفی دارد که هر کدام شان قیمت های ویژه خود را دارا می باشند. فقط نیاز است که لیست شرکت ها را پیدا کنید و از طریق آنان اقدام به این کار نمایید. این موضوع تا حدی به این خاطر است که تصمیمگیرندگان این صنعت از نسلهایی هستند که با تکنولوژی دیجیتال راحت نیستند و تمایلی به استفاده از آن ندارند.

این ماژول با ابعاد کوچک قابلیت نصب بر روی قسمت کنترل درب ورودی و پارکینگ میباشد. در یک پروژه خانه هوشمند، به مجموعه سختافزار و نرمافزارهایی که جهت مانیتورینگ و کنترل یکپارچه تجهیزات و وسایل در ساختمان نصب میشود BMS گویند. شرکت هوشمند یونیت هم در کشور ترکیه تاسیس شده است که همواره در پی تولید تجهیزات و محصولات جدید است که به بازار روانه کند. سنسورها دو قطعه هستند – یکی در درب یا پنجره ثابت است و دیگری در قاب ثابت است. شاید برای شما هم بارها پیش آمده باشد که کلید را پشت درب جا گذاشته باشید و پشت درب مانده باشید؛ یا حتی فراموش کرده باشید کلید را بردارید و در طول روز ذهنتان درگیر حل کردن این مشکل باشد که چطور درب را بدون کلید باز کنید. همچنین این سازه دارای یک متر طول کابینت زمینی و هوایی از نوع فلزی به همراه سینک و آبچکان و شیر آب مخلوط اهرمی می باشد. این سازه های مدرن جایگزین اتاقک های فلزی و بی روحی که در گذشته جلوی درب کارخانه جات یا سر کوچه ها برای نگهبانی محله مورد استفاده قرار میگرفت گردیده و بنا به نوع کاربرد فرم ها و طرح های بسیار متنوعی از آنها توسط گروه مهندسین راه کوشش طراحی و تولید می گردد که در صفحه کانکس نگهبانی می توانید نمونه های بسیاری از آنها را مشاهده و با جزئیات و قیمت های آنها آشنا شوید.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد تجهیزات هوشمند سازی خانه بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.